PE3W04585-60
DigiKey Part Number
6099-PE3W04585-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W04585-60
Description
COAX CBL BNC TO N-TYPE 5'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to N-Type LMR 240 60.0" (1.5m) 5.0'
Category
2nd Contact Gender
Packaging
Retail Package
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type
LMR 240
Style
BNC to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
4 GHz