PE3W04200-24
DigiKey Part Number
6099-PE3W04200-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W04200-24
Description
COAX CBL SMA TO SMC 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMC LMR 100 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
LMR 100
Style
SMA to SMC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz