PE3W04161-60
DigiKey Part Number
6099-PE3W04161-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W04161-60
Description
SMB PLUG TO N FEMALE CABLE 60 IN
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMB to N-Type RG-141 60.0" (1.5m) 5.0'
Category
2nd Contact Gender
Female
Packaging
Bag
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type
RG-141
Style
SMB to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMB Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
4 GHz