PE3W03366-72
DigiKey Part Number
6099-PE3W03366-72-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W03366-72
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 6'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LMR 200 72.0" (1.8m) 6.0'
Length
72.0" (1.8m) 6.0'
Packaging
Retail Package
Cable Type
LMR 200
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
5.8 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
N-Type Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C