PE3W03310-24
DigiKey Part Number
6099-PE3W03310-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W03310-24
Description
COAX CBL MCX TO TNC 24"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MCX to TNC RG-174 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Packaging
Retail Package
Length
24.00" (609.60mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-174
Style
MCX to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
MCX Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
1 GHz