PE3W03293-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type RG-142 12.00" (304.80mm)
PE3W03293-12
DigiKey Part Number
6099-PE3W03293-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W03293-12
Description
N MALE TO SMA MALE CABLE 12 INCH
Detailed Description
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Bag
Cable Type
RG-142
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
8 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C