PE3W03078-24
DigiKey Part Number
6099-PE3W03078-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W03078-24
Description
SHV Plug to SHV Jack Bulkhead Ca
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SHV to SHV RG-142 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
SHV Plug
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Retail Package
Length
24.00" (609.60mm)
Style
SHV to SHV
Cable Type
RG-142
1st Connector
SHV Jack
Cable Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Overall Impedance
50 Ohms