PE3W03069-12
DigiKey Part Number
6099-PE3W03069-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W03069-12
Description
N MALE RIGHT ANGLE TO SMA MALE L
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type LMR 240 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Packaging
Bag
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
LMR 240
Style
SMA to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms