PE3W02707LF-24
DigiKey Part Number
6099-PE3W02707LF-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W02707LF-24
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type LMR 400 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Packaging
Retail Package
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
LMR 400
Style
SMA to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
3 GHz