PE3W02683/HS-36
DigiKey Part Number
6099-PE3W02683/HS-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W02683/HS-36
Description
N MALE RIGHT ANGLE TO N MALE LOW
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LMR 240 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Packaging
Bag
Cable Type
LMR 240
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C