PE3W02662-48 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type RG-316 48.0" (1.2m) 4.0'
PE3W02662-48
DigiKey Part Number
6099-PE3W02662-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W02662-48
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 4'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Retail Package
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Part Status
Active
Cable Type
RG-316
Style
SMA to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Color
Tan
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C