PE3W02576-12
DigiKey Part Number
6099-PE3W02576-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W02576-12
Description
COAX CBL SMA TO TNC 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to TNC RG-316 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
RG-316
Style
SMA to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms