PE3W02447/HS-12
DigiKey Part Number
6099-PE3W02447/HS-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W02447/HS-12
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LMR 600 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
LMR 600
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
N-Type Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C