PE3W02209-12
DigiKey Part Number
6099-PE3W02209-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W02209-12
Description
COAX CBL FAKRA TO FAKRA 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial Fakra to Fakra RG-188 DS 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
RG-188 DS
Style
Fakra to Fakra
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
Fakra Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
4 GHz