PE3W01979-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
L-com
Pasternack
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type LMR 400 12.00" (304.80mm)
PE3W01979-12
DigiKey Part Number
6099-PE3W01979-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W01979-12
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 12"
Detailed Description
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
LMR 400
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C