PE3W01970-36
DigiKey Part Number
6099-PE3W01970-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W01970-36
Description
MINI SMP FEMALE TO MINI SMP FEMA
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMP Mini to SMP Mini PE-SR405AL 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Packaging
Bag
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
PE-SR405AL
Style
SMP Mini to SMP Mini
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMP Mini Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
20 GHz