PE3W01768/SP-48
DigiKey Part Number
6099-PE3W01768/SP-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W01768/SP-48
Description
COAX CBL SMA TO MMCX 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to MMCX 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Contact Gender
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to MMCX
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Frequency - Max
5 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Black
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C