PE3W01637-12
DigiKey Part Number
6099-PE3W01637-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W01637-12
Description
COAX CBL BNC TO MCX 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to MCX RG-179 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
RG-179
Style
BNC to MCX
Cable Impedance
75 Ohms
1st Connector
MCX Plug, Right Angle
Connector Impedance
75 Ohms
Overall Impedance
75 Ohms
Frequency - Max
1 GHz