PE3W01539-48
DigiKey Part Number
6099-PE3W01539-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W01539-48
Description
COAX CBL BNC TO MMCX 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to MMCX RG-174 48.0" (1.2m) 4.0'
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
RG-174
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to MMCX
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
1 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
MMCX Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C