PE3W01041-48
DigiKey Part Number
6099-PE3W01041-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W01041-48
Description
COAX CABLE BNC TO BNC 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC LMR 240 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Contact Gender
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
LMR 240
Style
BNC to BNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz