PE3W00637-36 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA LMR 400 36.00" (914.40mm)
PE3W00637-36
DigiKey Part Number
6099-PE3W00637-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W00637-36
Description
COAX CBL SMA TO SMA 36"
Customer Reference
Detailed Description
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
LMR 400
Part Status
Obsolete
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C