PE3W00507-12
DigiKey Part Number
6099-PE3W00507-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W00507-12
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type Hand Formable .141 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
Hand Formable .141
Style
SMA to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
11 GHz