PE3W00201LF/HS-36
DigiKey Part Number
6099-PE3W00201LF/HS-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W00201LF/HS-36
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 36"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type RG-400 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Pasternack
Length
36.00" (914.40mm)
Packaging
Retail Package
Cable Type
RG-400
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C