PE3MSA00672-12
DigiKey Part Number
6099-PE3MSA00672-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3MSA00672-12
Description
TRB Plug to TRB 3-Slot Plug 1553
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TRB to TRB 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Impedance
124 Ohms
Style
TRB to TRB
Connector Impedance
78 Ohms
1st Connector
TRB Plug
Overall Impedance
78 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
500 MHz