PE3MSA00671-12
DigiKey Part Number
6099-PE3MSA00671-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3MSA00671-12
Description
COAX CBL TRB TO CABLE 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TRB to Cable 12.00" (304.80mm)
Category
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector
Cable (Round)
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Impedance
124 Ohms
Style
TRB to Cable
Overall Impedance
124 Ohms
1st Connector
TRB Jack
Frequency - Max
500 MHz
1st Contact Gender
Female
Color
Blue
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C