PE3MSA00572-24
DigiKey Part Number
6099-PE3MSA00572-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3MSA00572-24
Description
Lead Free Bend Relief 2-Slot TRB
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TRB to TRB 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Impedance
78 Ohms
Style
TRB to TRB
Connector Impedance
78 Ohms
1st Connector
TRB Plug
Overall Impedance
78 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
400 MHz