PE3MSA00566-60
DigiKey Part Number
6099-PE3MSA00566-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3MSA00566-60
Description
COAX CABLE TRB TO TRB 5'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TRB to TRB 60.0" (1.5m) 5.0'
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Impedance
78 Ohms
Style
TRB to TRB
Connector Impedance
78 Ohms
1st Connector
TRB Plug
Overall Impedance
78 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
400 MHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
TRB Plug
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C