PE3MSA00557-60
DigiKey Part Number
6099-PE3MSA00557-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3MSA00557-60
Description
COAX CBL TRB TO CABLE 5'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TRB to Cable 60.0" (1.5m) 5.0'
Category
2nd Connector
Cable (Round)
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Impedance
78 Ohms
Part Status
Active
Connector Impedance
78 Ohms
Style
TRB to Cable
Overall Impedance
78 Ohms
1st Connector
TRB Jack
Frequency - Max
400 MHz
1st Contact Gender
Female
Color
Blue
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C