PE3MSA00491-12
DigiKey Part Number
6099-PE3MSA00491-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3MSA00491-12
Description
Lead Free TRS Subminiature Plug
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TRS to TRS 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Impedance
78 Ohms
Style
TRS to TRS
Connector Impedance
78 Ohms
1st Connector
TRS Plug
Overall Impedance
78 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
500 MHz