PE3MSA00452-24
DigiKey Part Number
6099-PE3MSA00452-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3MSA00452-24
Description
LEAD FREE 3-LUG TRB JACK TO JACK
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TRB to TRB M17/176-00002 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
24.00" (609.60mm)
Part Status
Active
Cable Type
M17/176-00002
Style
TRB to TRB
Cable Impedance
78 Ohms
1st Connector
TRB Jack
Connector Impedance
78 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
78 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
10 GHz