PE3MSA00439-48
DigiKey Part Number
6099-PE3MSA00439-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3MSA00439-48
Description
COAX CABLE TRB TO TRB 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TRB to TRB 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Connector
TRB Plug
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Retail Package
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Style
TRB to TRB
Cable Impedance
78 Ohms
1st Connector
TRB Jack
Connector Impedance
78 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
78 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
10 MHz