PE3MSA00233-36
DigiKey Part Number
6099-PE3MSA00233-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3MSA00233-36
Description
COAX CBL TRB TO TRB 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TRB to TRB 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Impedance
78 Ohms
Style
TRB to TRB
Connector Impedance
78 Ohms
1st Connector
TRB Plug
Overall Impedance
78 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
500 MHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
TRB Jack
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C