PE3MP2456-60
DigiKey Part Number
6099-PE3MP2456-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3MP2456-60
Description
COAX CBL TRS TO CABLE 5'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TRS to Cable 60.0" (1.5m) 5.0'
Category
2nd Connector
Cable (Round)
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Impedance
78 Ohms
Overall Impedance
78 Ohms
Style
TRS to Cable
Frequency - Max
500 MHz
1st Connector
TRS Plug
Color
Blue
1st Contact Gender
Male
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C