PE3M0417-24
DigiKey Part Number
6099-PE3M0417-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3M0417-24
Description
SMPS SIZE 16 CONTACT SOCKET TO S
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMPS to SMPS PE-SR047FL 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
PE-SR047FL
Style
SMPS to SMPS
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMPS Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
20 GHz
2nd Connector
SMPS Jack
Operating Temperature
-65°C ~ 100°C