PE3M0410-60
DigiKey Part Number
6099-PE3M0410-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3M0410-60
Description
MIL SIZE 8 CONTACT SOCKET TO MIL
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial M39029 to M39029 PE-SR405FL 60.0" (1.5m) 5.0'
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type
PE-SR405FL
Cable Impedance
50 Ohms
Style
M39029 to M39029
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
M39029 Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
White
2nd Connector
M39029 Jack
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C