PE3M0381-48
DigiKey Part Number
6099-PE3M0381-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3M0381-48
Description
MIL SIZE 8 CONTACT PIN TO MIL SI
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial M39029 to M39029 PE-P141 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Pasternack
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Packaging
Bag
Cable Type
PE-P141
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
M39029 to M39029
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
M39029 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
M39029 Plug
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C