PE3M0376-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Cable Assembly Coaxial BMZ to BMZ PE-P086 24.00" (609.60mm)
PE3M0376-24
DigiKey Part Number
6099-PE3M0376-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3M0376-24
Description
BMZ #8 CONTACT PIN TO BMZ #8 CON
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Length
24.00" (609.60mm)
Packaging
Bag
Cable Type
PE-P086
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BMZ to BMZ
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BMZ Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
18 GHz
Color
Blue
2nd Connector
BMZ Plug
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C