PE3M0356-36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Cable Assembly Coaxial SMA to M39029 PE-P086 36.00" (914.40mm)
PE3M0356-36
DigiKey Part Number
6099-PE3M0356-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3M0356-36
Description
MIL SIZE 8 D38999 CONTACT SOCKET
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Length
36.00" (914.40mm)
Packaging
Bag
Cable Type
PE-P086
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to M39029
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
M39029 Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
3 GHz
Color
Blue
2nd Connector
SMA Jack
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C