PE3M0338-36
DigiKey Part Number
6099-PE3M0338-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3M0338-36
Description
BMA Size 8 D38999 Contact Socket
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BMA to SMA PE-P086 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Packaging
Retail Package
Cable Type
PE-P086
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
18 GHz
Color
Blue
2nd Connector
SMA Jack
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C