PE3M0310-60
DigiKey Part Number
6099-PE3M0310-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3M0310-60
Description
BMA Size 8 D38999 Contact Pin to
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BMA to SMA PE-SR405FL 60.0" (1.5m) 5.0'
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Packaging
Retail Package
Cable Type
PE-SR405FL
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
18 GHz
Color
Silver
2nd Connector
SMA Jack
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C