PE3M0286-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial BMA to SMA PE-P141 12.00" (304.80mm)
PE3M0286-12
DigiKey Part Number
6099-PE3M0286-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3M0286-12
Description
BMB Size 8 D38999 Contact Socket
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Retail Package
Cable Type
PE-P141
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
18 GHz
Color
Silver
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C