PE3M0231-18
DigiKey Part Number
6099-PE3M0231-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3M0231-18
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 18"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type PE-P300LL 18.00" (457.20mm)
Length
18.00" (457.20mm)
Packaging
Retail Package
Cable Type
PE-P300LL
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
18 GHz
Color
Green
2nd Connector
N-Type Plug, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C