PE3M0203-36
DigiKey Part Number
6099-PE3M0203-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3M0203-36
Description
Temperature Conditioned SMA Male
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Retail Package
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
18 GHz
Color
Green
2nd Connector
N-Type Plug, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C