PE3M0195-12
DigiKey Part Number
6099-PE3M0195-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3M0195-12
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 12"
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Packaging
Retail Package
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
12.00" (304.80mm)
Style
SMA to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Color
Green
2nd Connector
N-Type Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C