PE3M0081-30
DigiKey Part Number
6099-PE3M0081-30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3M0081-30
Description
MIL-DTL-17 SMA Male Right Angle
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-400 30.00" (762.00mm)
Length
30.00" (762.00mm)
Packaging
Retail Package
Cable Type
RG-400
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
12.4 GHz
Color
Brown
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C