PE3M0056-24
DigiKey Part Number
6099-PE3M0056-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3M0056-24
Description
COAX CBL TNC TO TNC 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
TNC to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
11 GHz
Color
Black
2nd Connector
TNC Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C