PE3M0054-36
DigiKey Part Number
6099-PE3M0054-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3M0054-36
Description
COAX CBL SMA TO TNC 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to TNC 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
11 GHz
Color
Black
2nd Connector
TNC Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C