PE3M0050-100CM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial N-Type to TNC RG-223 39.4" (1.0m) 3.3'
PE3M0050-100CM
DigiKey Part Number
6099-PE3M0050-100CM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3M0050-100CM
Description
COAX CBL N-TYPE TO TNC 3.3'
Detailed Description
Category
2nd Contact Gender
Male
Length
39.4" (1.0m) 3.3'
Part Status
Active
Cable Type
RG-223
Style
N-Type to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
11 GHz
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C