PE3M0039-72 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type RG-223 72.0" (1.8m) 6.0'
PE3M0039-72
DigiKey Part Number
6099-PE3M0039-72-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3M0039-72
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 6'
Detailed Description
Length
72.0" (1.8m) 6.0'
Packaging
Retail Package
Cable Type
RG-223
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
11 GHz
Color
Black
2nd Connector
N-Type Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C