PE3M0034-18
DigiKey Part Number
6099-PE3M0034-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3M0034-18
Description
COAX CBL BNC TO SMA 18"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to SMA 18.00" (457.20mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Length
18.00" (457.20mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
4 GHz
Color
Black
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C